Ktorý selén je vhodný, keď mám zvýšený TSH?

Zodpovedané
30. mar 2022

Dobrý deň,

už roky má mierne zvýšený TSH. Hormóny štítnej žľazy sú v norme. Endokrinologička ma nastavila na Euthyrox 25 mikrogramov denne. Pri jednej návšteve mi spomínala, že by sa to dalo riešiť aj užívaním selénu (bez Euthyroxu). Viac sme to ale neriešili a teraz sa k nej dlhšie nedostanem. Chcela by som to s tým selenom skúsiť.

Viete mi ohľadom toho poradiť?

Aké množstvo denne, prípadne ktorý konkrétny selén by bolo potrebné užívať?

Ďakujem

Dobrý deň,

takúto zmenu liečby musíte konzultovať priamo s endokrinológom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut