Môže 5 ročné dieťa užívať na imunitu súčasne sirup Imunoglukan a Swiss Imunit laktobacily junior?

Zodpovedané
9. apr 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kombinácie liekov.

Môže 5 ročné dieťa užívať na imunitu súčasne sirup Imunoglukan a Swiss Imunit laktobacily junior?

Dieťa chodí do škôlky a je to na striedačku. Týždeň v škôlke a týždeň doma so soplíkom.

Ako inak je ešte možné posilniť imunitu?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, Imunoglukan a laktobacily môže dieťa užívať súčasne. Na posilnenie imunity jej podávate ideálnu kombináciu.

Ak sa však u nej opakujú najmä soplíky, môžete vyskúšať trojmesačnú kúru Rinogerminou. Ide o nosné probiotikum, ktoré vytvára biologickú bariéru proti prichyteniu patogénov na sliznici.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut