Môže sa popri dojčeniu užívať liek Desloratadine Actavis a Corvitol?

Zodpovedané
26. feb 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom užívania lieku Corvitol 50.

Môžem popri dojčeniu užívať lieky Corvitol 50?

Polku ráno a polku večer.

Môžem tiež užívať 1 tabletku večer Desloratadine Actavis 5 mg?

Synček má 2 roky 3 mesiace. Dojčí sa už iba v noci - niekedy raz, niekedy 2x.

Ďakujem

Dobrý deň,

účinná látka lieku Corvitol (metoprolol) prestupuje do materského mlieka. Užívanie lieku počas dojčenia je potrebné konzultovať s lekárom.

Podobne je to aj s liekom Desloratadine Actavis. Lekár musí zhodnotiť prínos dojčenia pre dieťa a prínos liečby pre ženu.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut