Môžem 7-ročnému synovi bezpečne podať Amoksiklav, keď mal kedysi reakciu na Penbene?

Zodpovedané
6. jún 2022

Dobrý deň,

môj 7-ročný syn sa ako 6-mesačné bábätko vyhádzal z antibiotík Penbene. Teraz mu doktorka predpísala Amoksiklav.

Môžem mu ho bezpečne podať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak bola v minulosti u syna potvrdená alergia na penicilínivé antibiotiká, tak užívanie Amoksiklavu nie je pre neho bezpečné.

Ide o dvojzložkové antibiotiká - antibiotikum penicilínoveho typu a inhibítor beta-laktamáz.
Kontaktujte opakovane lekárku.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut