Môžem dať 3,5 ročnej dcérke Sinupret a Bronchicum na vlhký kašeľ?

Zodpovedané
30. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kombinácie liekov pre 3,5 ročnú dcéru. Má vlhký kašeľ a trocha začínajúcu nádchu.

Môže sa kombinovať sirup Bronchicum s kvapkami Sinupret?

Ešte máme doma aj Kalciový sirup, ale ten nedávam zatiaľ.

Ďakujem

Dobrý deň,

kombinovať ich môžete. Ak ide ale len začínajúcu nádchu, vyskúšala by som najskôr preplachy slanou vodou typu Sterimar, Physiomer. Sinupret sa indikuje v prípade hustých soplíkov, ktoré za nedajú vysmrkať.

Podávajte dcérke zvýšený príjem tekutín pre ľahšie riedenie hlienov.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut