Môžem dať 3-ročnej dcére Dithiaden, keď užíva antibiotiká Cefzil?

Zodpovedané
11. mar 2023

Dobrý deň,

dcére na pohotovosti predpísali antibiotiká Cefzil, Stoptussin kvapky, Calcium Chloratum Teva, Panadol v prípade horúčky. Zabudla som sa však opýtať, či jej môžem dať na noc štvrťku Dithiadenu, keďže v noci nespíme kvôli kašľu.

Je to v poriadku?

Trojročná dcéra prvýkrát takto horúčkuje viac dní po sebe.

Je v poriadku podávať každých 6 hodín Panadol 8 ml?

Horúčkuje druhý deň, väčšinou práve po 6 - 7 hodinách jej opäť vystúpi. Počas 24 hodín som podala 4x dávku, ďalší deň teda môžem zase pokračovať 4x dávku v prípade potreby.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Dithiaden podávajte len na základe odporúčania lekára. Pri vzájomnej kombinácii so Stoptussinom hrozí riziko vzájomnej potenciácie sedatívneho účinku.

Podávajte lieky predpísané na pohotovosti.

4 dávky Panadolu (každých 6 hodín) počas 24 hodín sú v poriadku. V prípade potreby môžete aj ďalši deň pokračovať. Dbajte na dostatočný príjem tekutín.

Pri neklesajúcej teplote môžete Panadol po 4 hodinách striedať s Nurofenom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut