Môžem dávať kvapky Stoptussin dvojmesačnému dieťatku?

Zodpovedané
8. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by sa poradiť ohľadom kvapiek Stoptussin.

Môžem dávať kvapky Stoptussin dvojmesačnému dieťatku?

Je tam etanol.

Alebo odporúčate sirup?

Ďakujem

Dobrý deň,

kvapky Stoptussin a aj sirup sú určené pre deti od 6 mesiacov. Podávať u mladších by sa mali až po konzultácii s pediatrom.

Ak dieťatko trápi suchý, dráždivý kašeľ, tak odporúčam vám Generica Kalciový sirup s vanilkovou arómou. Ten sa môže podávať od narodenia v dávke 2,5 ml sirupu 1x denne.

Kvapky Stoptussin

Kvapky Stoptussin je liek zo skupiny antitusík.

Generica Kalciový sirup s vanilkovou arómou

Generica Kalciový sirup s vanilkovou arómou je výživový doplnok, ktorý neobsahuje pridané farbivá, umelé sladidlá a ani konzervačné látky.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut