Môžem po výplachu Rosalgin používať vaginálne probiotiká Gynimun Intim Care?

Zodpovedané
30. mar 2024

Dobrý deň,

som v 1. trimestri a objavili sa u mňa nepríjemné pocity občasného svrbenia. Doktor mi kázal robiť si výplach Rosalginom. Čítala som, že Rosalgin zabíja okrem zlých baktérií aj dobré. Preto som začala používať aj vaginálne probiotiká.

Môžem po výplachu používať vaginálne probiotiká Gynimun Intim Care?

Môžem ich používať aj dlhodobo?

Má vkladanie vaginálnych probiotík vplyv na tehotenstvo?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Môžete ich užívať. Vsunie sa večer pred spaním 1 vaginálna kapsula hlboko do vagíny. Takto pokračovať dalších 8 dní.

Ak je to potrebné, tak vaginálne kapsuly možno užívať aj dlhšiu dobu. Pokiaľ prebieha tehotenstvo fyziologicky, nemusíte mať obavy.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie