Môžem podávať 8-mesačnému dieťaťu súčasne Hedelix a Sinupret?

Zodpovedané
29. okt 2022

Dobrý deň,

mám 8-mesačné dieťa s nádchou trvajúcou už 2 týždne. Nasadila som mu Sinupret kvapky. Dieťa je zahlienené, chvíľami vykašliava. Má problém sa prisať, z nosa mu odsávam, nemá však veľa soplíkov.

Mám mu dávať Hedelix?

Môžu sa tieto lieky kombinovať?

Je dávkovanie 8 kvapiek Sinupretu v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

táto kombinácia je v poriadku.

Sinupret pomôže dieťaťu uvoľniť hlien z dýchacich ciest. Pravidelne noštek čistite morskou vodou (Aliamare, Sterimar). Následne odsajte.

Dávka u dojčiat je 3x denne 10 kvapiek. Môžete ich podávať v čaji alebo vode.

Hedelix podporuje vykašliavania hlienov. Podávajte v dávke 2,5 ml 1x denne.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut