Môžem užiť Paralen Grip, keď kojím?

Zodpovedané
15. feb 2019

Dobrý večer,

kojím 15 mesačné dieťa, ktoré malo tiež teplotu. Dala som mu Nurofen

Môžem užiť nápoj Paralen Grip?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Paralen Grip obsahuje paracetamol a fenylefrín.

Paracetamol sa uvoľňuje do materského mlieka len minimálne, preto nie je dôvod na obavu. Fenylefrín sa takisto nepovažuje za kontraindikovaný počas dojčenia, ale znižuje tvorbu mlieka, preto sa neodporúča hlavne mamičkám na začiatku dojčenia.

U Vás by však nemal byť problém, nakoľko 15 mesačné dieťa už nie je vyživované len materským mliekom. Môžte teda užiť Paralen Grip 🙂

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová