Môžem užívať Clostilbegyt, Duphaston a Vitex súčasne?

Zodpovedané
7. máj 2020

Dobrý deň,

snažíme sa s manželom o bábätko vyše roka. Druhý mesiac mám nasadenú liečbu s Clostilbegytom a Duphastonom, lebo mám problém s ovuláciou.

Na endokrinológii mi bol zistený vysoký prolaktín. Čakám na vyšetrenie MR hypofýzy.

Môžem užívať aj Vitex jahňací?

Vraj aj ten znižuje prolaktín. Len pokiaľ mi endokrinologička nestanoví liečbu.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

odporúčam počkať na výsledky MR vyšetrenia a následnú liečbu, ktorú určí endokrinológ.

Vitex jahňací

Vitex jahňací je doplnková liečba pre harmonizáciu cyklu žien.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová