Môžem užívať súčasne Gynex, kyselinu listovú, OptiFibre a Selén?

Zodpovedané
5. jan 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom súčasného užívania liekov a vitamínov.

Je potrebný časový odstup alebo môžem užívať spolu Gynex kvapky, kyselinu listovú, OptiFibre prášok, Selén 100 mcg a C vitamín 1000 mcg?

Ďakujem

Dobrý deň,

dodržiavajte časový rozostup minimálne 2 hodiny medzi užívaním prášku OptiFibre a ostatných uvedených prípravkov. Vláknina má absorpčné účinky, môže znížiť vstrebávanie iných liekov.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut