Môžu deti piť denne cibuľový sirup ako prevenciu proti chorobám?

Zodpovedané
7. jan 2020

Dobrý deň,

môj manžel robí cibuľový sirup (cibuľa, citrón,cesnak a zaleje medom). Denne to dáva deťom už niekoľko týždňov, hoci nemajú kašeľ - len ako predchádzanie choroby.

Je to správne?

Môžu deti tento prírodný sirup piť dlhodobo?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je to určite výborný zdroj na posilnenie imunity v tomto zimnom období.

Cibuľový sirup má dlhodobú tradíciu, avšak nie je to nijak testovaný liek, preto nemá určené dávkovanie, ani dĺžku užívania.

Osobne si myslím, že to deťom nemôže nijak ublížiť ani keby ho pili celý rok. Jedná sa predsa o suroviny, ktoré každodenne používame v kuchyni. Nech im chutí.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová