Môžu sa probiotiká Infants Dophilus užívať dlhodobo?

Zodpovedané
3. mar 2022

Dobrý deň,

dcéra má 3,5 roka. Začala chodiť do škôlky. Od decembra som jej začala dávať probiotiká Infants Dophilus, keďže každú chvíľu bola chorá. Myslím, že pomohli. Keď na ňu niečo lezie, nie je to také intenzívne a trvá to kratšie.

Je možné ich dlhodobo užívať?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľmi dobrá voľba vzhľadom na fakt, že až 80% buniek imunitného systému sa nachádza v črevách.

Môžte ich podávať dlhodobo, pokojne aj pol roka.

Dobré je však po troch mesiacoch dať aspoň mesiac pauzu, aby telo dokázalo fungovať aj bez tejto podpory probiotík.

Počas tejto pauzy môžete podávať na podporu imunity iný prípravokk. Napr. sirup Imunoglukan.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut