Odporúčate inhaláciu alebo suché teplo na upchaté dutiny v tehotenstve?

Zodpovedané
23. dec 2023

Dobrý deň,

som v prvom trimestri a mám zadnú nádchu a upchaté dutiny.

Odporúčate inhaláciu alebo skôr suché teplo?

Je niečo na riedenie hlienov typu Sinupret, čo môže tehotná žena?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Skôr odporúčam inhalovanie ideálne nejakého hypertonického roztoku, napr. Vincentka.
Vďaka inhalácii sú častice menšie a lepšie sa dostanú do dýchacích ciest, ktoré zvhlčia a zriedia hlieny.

Sinupret môže užívať aj tehotná žena, ak to dovolí lekár. Štúdie na zvieratách nepreukázali škodlivý účinok počas tehotenstva a retrospektívne štúdie u tehotných tiež nepreukázali škodlivý účinok na dieťa.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie