Užívam Nebilet a mám tlak na hrudi. Je to v poriadku?

Zodpovedané
6. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám vysoký tlak a bol mi predpísaný Nebilet.

Pred tromi mesiacmi som mala hnačku a vracala som. Dovtedy mi nič nebolo. Asi tak 2-3 krát do mesiaca mi vystúpil tlak v kľude v sede na 180/106. Pulz som mala 106.

Upozornila som doktorku, že mám stredne ťažkú astmu. Aj napriek tomu musím tento liek brať. Moje ťažkosti ako sú tlaky a nepríjemný pocit na hrudi neberie lekárka do úvahy. Vraj to z toho lieku nie je.

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Nebilet je bežne predpisovaný a pacientmi všeobecne dobre znášaný liek na zníženie tlaku.

Ja si takisto myslím, že nepríjemný pocit na hrudi pravdepodobne nemáte z tohto lieku. To by sa skôr spájalo s vysokým tlakom, ktorý by ste už teraz nemali mávať. Ale skúste si zmerať tlak práve počas situácie, kedy máte tento nepríjemný pocit na hrudi a uvidíte či Vám predsa niekedy nevystúpi.

Tlak a nepríjemný pocit na hrudi nemusí vôbec zodpovedať srdcovým problémom. Dôvody môžu byť rôzne, napríklad problémy z chrbticou, ktoré vystreľujú k hrudnej kosti alebo problémy s dýchaním, kde patrí aj Vami spomínaná astma.

Takisto to môžu spôsobiť tráviace ťažkosti, stres alebo úzkosť.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová