Aké vitamíny sú vhodné po potrate na podporu plodnosti a udržanie plodu?

Zodpovedané
5. máj 2023

Dobrý deň,

v 8. týždni tehotenstva sa plod prestal vyvíjať a následne mi zistili zamĺknutý potrat, výsledky z histológie boli v poriadku.

Aké vitamíny sú najvhodnejšie na podporu plodnosti po missed abortion a zároveň na udržanie plodu?

Ďakujem

Dobrý deň prajem,

po potrate nie sú špecifické vitamíny, ktoré dokážu znížiť riziko potratu.

Vhodné je užívať bežné vitamíny určené na plánovanie tehotenstva a v tehotenstve vitamíny určené pre prvý trimester.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič