Aké vitamíny užívať po potrate pri plánovaní ďalšieho tehotenstva?

Zodpovedané
9. nov 2022

Dobrý deň,

pred 2. mesiacmi som prišla o bábätko v 23. týždni tehotenstva. Maličkej prestalo biť srdiečko.

Chcem znovu otehotnieť. Začala som brať kyselinu listovú, Femibion 1 a Omega 3 + vitamín E. Manžel ešte pred prvým tehotenstvom začal užívať vitamíny na zlepšenie spermiogramu, keďže sme sa o bábätko snažili rok a pol.

Aké vitamíny by ste mi odporučili brať na plánovanie ďalšieho tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

dávka vitamínov, ktorú užívate je dostatočná.

Vzhľadom k problémom v predchádzajúcej gravidite je v tehotenstve vhodné užívať vitamíny s komplexom lipinova na potlačenie skrytého zápalu.

Ak by sa nedarilo otehotnieť, vhodné je vyšetrenie spermiogramu a vyšetrenie na trombofilné stavy.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič