Môže Probio-Fix Inum Trim 3 ovplyvniť vývoj atopie u ešte nenarodeného babätka?

Zodpovedané
29. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ohľadom užívania probiotík Probio-Fix Trim. Dočítala som sa, že ak jeden z budúcich rodičov trpí napr. atopickým ekzémom (v našom prípade je to partner), vraj to môže zlepšiť vyhliadky výskytu prejavov možnej atopie u nášho ešte nenarodeného babätka.

Je to pravda?

Momentálne som podľa menštruácie v 19. týždni + 5 dní.

Môžem ho teda začať užívať od budúceho týždňa?

Je možné po pôrode pokračovať s týmito probiotikami, alebo je nejaká verzia pre dojčiace mamičky?

Môžem ho užívať, ak momentálne beriem aj Femibion 2, Magnosolv, Ascorutin a Aspirin protect?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

užívanie probiotík je dôležité, ale nedá sa zabezpečiť, že vaše dieťa nebude mať alergiu. Počet alergikov každým rokom stúpa.

Probiotiká môžete užívať spolu s ostatnými liekmi.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič