Som chudokrvná a zatiaľ bezúspešne sa snažíme o bábo. Mám vitamíny kombinovať s tekutým železom?

Zodpovedané
27. sep 2023

Dobrý deň,

trpím chudokrvnosťou a snažíme sa o bábätko už aj prostredníctvom IVF. Zatiaľ bezúspešne. Z výživových doplnkov už rok užívam Femibion 1 a rybí olej.

Mala by som kombinovať tieto vitamíny ešte s tekutým železom?

Je potrebné doplniť ešte iné vitamíny?

Myslela som si, že Femibion 1 obsahuje všetky potrebné vitamíny v odporúčaných dávkach.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri výraznej chudokrvnosti určite neodporúčam liečiť sa sám. Je potrebné hematologické vyšetrenie s testami, či sa červené krvinky netvoria, alebo či ich strácate. Podľa výsledkov vyšetrení Vám hematológ naordinuje vhodnú liečbu.

Pri snahe otehotnieť rok je potrebná návšteva v centre IVF, kde sa Vám zrealizujú potrebné vyšetrenia na zistenie príčiny neplodnosti.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič