Aké červené fľaky sa mi vyhadzujú na chodidlách a na dlaniach?

Zodpovedané
28. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Vyhadzujú sa mi takéto fľaky. Svrbia, pália a bolia. Mám ich iba na chodidlách a dlaniach. Bola som pred cca 3 týždňami chorá a vtedy sa mi to začalo vyhadzovať. Od vtedy ich mám stále.
Začne to svrbieť, spraví sa mi červený fľak. Keď si to škriabem, tak sa mi tam objaví biely kruh okolo a potom to bolí. Na druhy deň tam zostane iba červený fľak.

O aký problém ide a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa Vám takýto výsyp objavil po chorobe, tak môže ísť o parainfekčný výsyp. Preto by ste mali navštíviť dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková