Aké fľaky sa mi vytvorili po tele?

Zodpovedané
1. feb 2022

Dobrý deň,

na tele sa mi vytvorili červené flaky, ktoré sú v strede ako keby suché (také šupinkaté) a okraj majú výraznejšie červený. Najskôr sa mi pár fľakov vytvorilo na chrbte a postupne ich teraz mám už aj na rukách, bruchu, v podpazuší a aj v okolí genitálií. Flaky sú rôznych veľkostí. Niektoré sú menšie cca 0,5 cm a niektoré väčšie cca 3 - 4 cm. Alergie žiadne nemám.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o kožné ochorenie pityriasis rosea. Príčina nie je dodnes poriadne ozrejmená. Predpokladá sa, že ide o vírusové ochorenie, ktoré by malo spontánne odoznieť. Pri svrbeni sú vhodné antihistaminiká.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková