Aké problémy môže spôsobiť užívane ľanových semienok na začiatku tehotenstva?

Zodpovedané
19. dec 2021

Dobrý deň,

dlhodobo užívam ľanové semiačka kvôli tráveniu a vyprázdňovaniu. Viem, že sa odporúčajú až ku koncu tehotenstva. Momentálne sa však snažíme s priateľom o bábätko.

Mala by som ich po zistení tehotenstva vysadiť?

Aké problémy môže spôsobiť užívane ľanových semienok na začiatku tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

ľanové semiačka v normálnom množstve môžete brať aj na začiatku tehotenstva. Neodporúča sa však pitie koncentrovaného ľanového odvaru. Toto sa odporúča piť pred pôrodom na uvoľnenie pôrodných ciest.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková