Aké škvrny to mám na jazyku?

Zodpovedané
29. jan 2021

Dobrý deň,

už nejakú dobu mám na jazyku takéto škvrny. Plus vzadu a na boku jazyka vzadu vyrážky. Nič ma nebolí, len sa toho neviem zbaviť. K lekárovi sa mi momentálne nedá ísť, lebo sme v karanténe.

O aký problém môže ísť?

To fialové je genciánka.

Ďakujem

Dobrý deň,

to ,čo popisujete ako vyrážky nie sú vyrážky, ale sú to tzv. papily, ktoré má každý z nás.

Škvrny na jazyku môžu byť prejavom oslabenej imunity, alebo sa objavia po nejakej prekonanej infekcii. Vhodné je užívať vitamíny skupiny B a probiotiká.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková