Aké sú výsledky z vyšetrenia hlavy a krku?

Zodpovedané
27. dec 2021

Dobrý deň,

bola som na vyšetrení hlavy a krku.

Výsledky z pet/ct vyšetrenia:

  • bez jednoznačných patologických ložísk zvýšenej akumulácie 18 fdg,
  • akcentovaná akumulácia fdg v oblasti tonzil.bilat., v ct zmnožené tkanivo waldayerovho okruhu aj s kalcifikatom vpravo,
  • CT v zachytenej časti intrakrania bez suspektných ložiskových zmien, bez cervik.lap, vlavo submentalne stabilna LU 5 mm v kr.osi, šž bez suspektných ložiskových zmien.

Čo znamená ten kalcifikát?

Aké sú celkovo moje výsledky?

Ďakujem

Dobrý deň,

výsledky sú v poriadku, bez známok onkologického ochorenia. Kalcifikát je vápnik, ktorý sa prirodzene ukladá do tkanív. Ide o častý jav.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková