Aké vyšetrenia mám absolvovať, keď mám sťažené dýchanie?

Zodpovedané
20. máj 2019

Dobrý deň,

mám 40 rokov a už týždeň mám problémy s dýchaním. Ťažko sa mi dýcha a mám pocit, že sa nemôžem nadýchnuť. Prekonala som veľmi stresové obdobie.

Občas cítim bolesť v hrudnej chrbtici. EKG robené včera mám v norme. Lekárka ma počúvala a vraj dýchanie mám čisté. Užívam Magnerot.

Pocit, že sa nemôžem nadýchnuť sa opakuje niekoľkokrát za deň.

Ešte pôjdem na odber krvi a moču.

Aké vyšetrenia by ste mi odporúčali?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Váš lekár nepotvrdil na základe vyšetrenia problém so srdcom alebo dýchaním, tak môže ísť o úzkostnú poruchu. Tá môže súvisieť s prekonaným stresom.

V tomto prípade je vhodné užívanie tzv. anxiolytík, liekov, ktoré znižujú napätie (lieky sú viazané na lekársky predpis).

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková