Aké vyšetrenia mi odporúčate, keď mám hrčky na krku?

Zodpovedané
20. máj 2019

Dobrý večer,

mám 31 rokov a dve deti. Na krku mám od detstva asi 12 maličkých pohyblivých hrčiek. Krvné testy mám v poriadku. Mám len zvýšený cholesterol a znížené železo.

Hrčky sa nezmenšujú, nezväčšujú a ani nemiznú.

Moje detičky majú od narodenia tiež také hrcčy na krku. Dokonca aj na tých istých miestach ako ich mám ja.

Môže to byť dedičné?

Aké vyšetrenia mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

tzv. hrčky na krku budú najpravdepodobnejšie lymfatické uzliny. K lekárovi treba ísť vtedy, ak sa uzliny zväčšujú, sú bolestivé alebo sú tvrdé ako skala.

Vo Vašom prípade by bolo vhodné sonografické vyšetrenie krku, aby sa skontrolovali všetky lymfatické uzliny na krku.

Lymfatické uzliny máme všetci na rovnakých miestach. U niektorých sú hmatateľné, u iných nie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková