Ako dlho trvá hladovka po operácii nepriechodných čriev?

Zodpovedané
15. okt 2021

Dobrý deň,

prosím o bližšie vysvetlenie operácie nepriechodnosti čriev. Otca operovali na nepriechodnosť čriev. Nález, alebo teda hrúbka čreva bola 9 cm, čo lekár potvrdil ako veľmi zanedbaný zdravotný stav.

Koľko dní od takejto operácie prejde pokým otec začne jesť nejakú stravu?

Lekár tvrdil, že najskôr bude mať hladovku a potom iba čistú vodu. Neskôr tekutú stravu.

Koľko dní trvá taká hladovka?

Otec sa mi sťažuje na smäd a hlad. Sestrička mi potvrdila, že výživu, ktorú potrebuje dostáva formou infúzie.

Ďakujem

Dobrý deň,

všetko závisí od aktuálneho stavu pacienta. Hladovka trvá niekedy aj 5 dní. Počas hladovky však pacienti dostávajú výživu pomocou infúznej liečby, preto nemusíte mať obavy, že otec nedostáva potrebnú výživu.

Pocit smädu je skôr kvôli suchosti v ústach. Tie si môže preplachovať čistou vodou.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková