Ako liečiť bolesť lonovej kosti v 28. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
15. nov 2020

Dobrý deň,

som v 28. týždni tehotenstva a v noci ma začala bolieť lonová kosť - iba ľavá strana. Tá bolesť ide ako keby zvnútra tela, lebo pri nahmataní, zatlačení na kosť nepociťujem bolesť. Cez deň bolesť mierne ustupuje, no na večer sa mi to opäť zhoršuje.

Značne ma to obmedzuje aj pri chôdzi a veľký problém mám aj vysadnúť/vyľahnúť do postele.

Môže to byť dôsledkom zachladenia?

Ako si môžem uľaviť od bolesti?

Čo mi odporúčate

Ďakujem

Dobrý deň,

pôvod bolestí môže byť spôsobený aj rastúcou maternicou. Presná diagnóza sa dá určiť až na základe vyšetrenia u lekára.

Z liekov od bolesti môžete iba paracetamol. V niektorých prípadoch pomôže fyzioterapeut.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková