Ako liečiť hnisavé hrčky pod pazuchami a na vnútorných stehnách?

Zodpovedané
17. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už asi 5 rokov sa mi pod pazuchami a na vnútorných stehnách a hlavne pod prsiami robia také ako keby hrčky, ktoré sa zväčšia a potom prasknú. Následne z nich vyteká hnis s krvou.

U kožnej som bola naposledy pred dvoma rokmi, vraj to je od potu a dala mi len Imazol. Vraj si to s tým mám natierať.

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte takéto vyrážky, z ktorých vyteká hnis a krv, dlhšiu dobu, tak mali by ste navštíviť opäť dermatológa.

Môže ísť napr. o ochorenie hidradenitis suppurativa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková