Ako liečiť krčnú chrbticu, keď mi ani rehabilitácia nepomáha?

Zodpovedané
21. máj 2022

Dobrý deň,

absolvovala som MR vyšetrenie C chrbtice:

T1 flair sag, T2 Dixon sag, T2 ME 2D tra
Krčná lordóza je mierne kyfoticky deformovaná s blokovým postavením stavcov C4 - Th1 pri pokročilej intervertebrálnej osteochondróze v tomto rozsahu.

C2 - C4: bez hernie diskov. Mierne zúženie neuroforamin C3/4 pri spondylartrotických zmenách.
C4 - Th1: cirkulárna prominencia komplexu degenerovaných diskov a osteofytov stavcov vo všetkých etážach podmieňuje kompresie durálneho vaku, zúženie spinálneho kanála na cca 9 mm a sekundárne obojstranné foraminostenózy s kontaktovaním až miernym útlakom miechových koreňov intraforaminálne bilat. Cervikálna miecha nie je komprimovaná, v realizovaných sekvenciách má primeranú intenzitu signálu.

Záver:
Multietážové kompresie durálneho vaku a sekundárne stenózy spinálneho kanála v segmentoch C4 - Th1 podmienené pokročilými deformačno- degeneratívne diskovertebrálnymi zmenami.
Foraminostenóza C3 - Th1 bilat. s kontaktovaním až miernym útlakom miechových koreňov intraforaminálne.
Bez útlaku a myelopatie C miechy.

Opakované bolesti a hospitalizácia v 4/22. Rezonancia zamietnutá počas hospitalizácie pracoviskom MR.
Rehabilitácia nepomáha, bolesti sú stále. Pod ľavou lopatkou vystreľuje bolesť do ľavej ruky, tŕpnutie spodnej časti ruky - malíčka a prstenika. Stále beriem lieky od bolesti.

Ako sa mám liečiť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľa pacientov s problémami s chrbticou chodia k lekárom, ktorí sa venujú chronickej bolesti a pod CT kontrolou podávajú priamo do medzistavcových platničiek kolagén, plazmu, kortikoidy, ozón.

Preto by ste mali vyhľadať tohto špecialistu, ktorý si pozrie Vaše nálezy a zhodnotí aká liečba bude pre Vás najvhodnejšia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková