Ako liečiť môj opuch nohy?

Zodpovedané
13. mar 2020

Dobrý deň,

už dlhšie mi opúcha pravá noha. V roku 2018 som bola na cievnom, kde mi do správy bolo napísané, že žiaden opuch. Dostala som Detralex a kompresné pančuchy.

Detralex som prestala brať po pol roku, lebo sú to drahé lieky a žiaden účinok som nevidela. Kompresné pančuchy som nenosila dlho, lebo ma z toho svrbeli celé nohy. Tento rok od januára 2020 som opäť zašla k doktorovi s tým, že mám problém s opuchom. Mne sa na tú nohu nikto ani nepozrel. Bola som na sone štítnej žľazy, sone obličiek sone brucha a všetko mám v poriadku. Boli mi robené aj krvné testy a všetko vyšlo v poriadku. Teda až na kyselinu močovú, ktorú som mala zvýšenú na 405.

Nakoľko mi začali problémy aj s nohami aj odspodu, tak som bola u ortopéda. Všetko bolo v poriadku, teda až na nejaké poškodenie chrupavky.

Na cievne som objednaná až 2.4.2020.

Aký je Váš názor na môj problém a čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak bolo cievne vyšetrenie v minulosti v poriadku a opuch je iba na jednej nohe, tak môže ísť o lymfatický opuch.

Odporučila by som nosenie kompesívnych pančúch a lymfatické masáže.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková