Ako liečiť upchatý nos v tehotenstve?

Zodpovedané
15. dec 2019

Dobrý deň,

som v 13. týždni a mám 6 dní nádchu, upchatý nos. Z toho ma 3 dni bolela hlava aj čelo. Bola som u ORL lekára, ktorý ma na RTG nemohol poslať kvôli tehotenstvu a dal mi Nasivin soft a o 2 dni, ak hlava neprestane bolieť, že mi prepichne nos.

Nasivin soft som 2 dni užívala a musím povedať, že sa mi po ňom polepší aj na dobrých 7 hodín (bez upchatého nosa).

Hlava prešla, ale akonáhle prestane Nasivin účinkovať, nádcha a upchatý nos sa mi vráti. Dokonca sa mi občas podarí vysmrkať zelený hlien, ktorý sa mi pustil aj hrdlom.

Ako by som si mohla podľa Vás ešte pomôcť?

Aj sa naparujem, ale pocit upchatého nosa neprestáva a cítim, že tam nejaké hlieny mám. A idú ťažko von.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte zelené hlieny, tak by bolo vhodné urobiť výter z nosa. Nos je vhodné preplachovať viackrát denne slaným roztokom pomocou konvičky.

Na rozpustenie hlienov by som Vám odporučila užívať Sinupret kvapky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková