Ako odporúčate riešiť problémy s krčnou chrbticou?

Zodpovedané
26. apr 2021

Dobrý deň,

mám 26 rokov a chcela by som sa poradiť ohľadom mojich zdravotných problémov. Po nehode mám problém s krčnou a hrudnou chrbticou. Chodím na Dornovu metódu a vysúvajú sa mi stavce. Tlačí mi to na nervy asi a keď mám vyskočené stavce, tak mám tlaky v hlave na spánkoch, zaľahujú mi uši a zvykne mi v nich aj pískať.

Pred pár rokmi mi diagnostikovali aj panickú poruchu a úzkosti na základe veľmi stresujúcej práce (podnikanie) a mávala som stavy na odpadnutie búšenie srdca. Beriem Sertralin 100 mg. Liečili ma aj na vyšší tlak, nakoľko sa mi zvykol zdvihnúť. To bolo pred cca 3 rokmi. Dali mi Tensiomin 12 mg tuším.

Minulý rok som bol na internom. EKG echo a krv boli v poriadku. Tlak som mala 120/80. Podľa lekárky mám situačnú hypertenziu z úzkosti a dala mi na búšenie srdca Nebilet pol tabletky ráno.

Pulz mávam už ok. Tlak si nemeriam, lebo ma chytá pani z tlakomeru. Minulý týždeň som bola u obvodnej pre lieky na uvoľnenie krčnej a samozrejme mi musela merať tlak a mala som 140/80. Videla moju bielu tvár už ako doniesla tlakomer. Ráno ešte aj pred užitím Nebiletu som ok. Nebolieva ma ani hlava. Skôr ma začne bolieť okolo 10tej a ešte aj navečer ma tlačí v spánkoch. Plus ma bolieva krčná chrbtica.

Sú moje problémy zapríčinené strachom?

Môže mi z krčnej chrbtice tak tlačiť v hlave a ušiach?

Keď ma začne bolieť hlava, tak ako keby som mala občas záblesky v očiach. Pracujem 12 hodín denne, som iba na nohách, lebo pri mojej práci sa sedieť nedá. Cvičím SM systém na posilnenie svalov.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

krvný tlak máte pravdepodobne zvýšený iba v stresových situáciách, preto si myslím, že liečba je potrebná.

Avšak doma by ste si mali aspoň 1x do týždňa skontrolovať krvný tlak. Ak je problém v krčnej chrbtici, tak bolesti hlavy sú zvyčajne v oblasti záhlavia a nie vpredu v spánkovej oblasti.

Bolesť hlavy vpredu zvyčajne spôsobuje migréna alebo tenzná bolesť hlavy, preto by bolo vhodné poradiť sa ešte s neurológom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková