Ako odstránim problém s povlakom na jazyku?

Zodpovedané
8. feb 2023

Dobrý deň,

už roky mám biely hustý povlak na jazyku. A to i napriek zubnej hygiene, pitnom režime vody a normálnej životospráve. Mám tráviace problémy, diagnostikovaný reflux a podozrenie, že ide o premnoženú candidu. Moja obvodná lekárka mi na povlak povedala len to, že si mám kúpiť probiotiká. Avšak nič mi nepomohlo. Mám podozrenie, že ide o premnoženú candidu.

Čo by ste mi poradili na odstránenie problému s povlakom na jazyku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je podozrenie na Candidu, tak najvhodnejšie je odobrať ster z jazyka. Ak Vám to neindikuje Váš lekár, tak si ster môžete zrealizovať ako samoplatca.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková