Ako sa lieči zápal sedacieho nervu?

Zodpovedané
19. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už viac ako mesiac mám bolesti podbruška, krížov, zadku bedra. Bolesť vystrelovala až do nohy. Lekár ma odoslal na chirurgiu, gynekológiu a na usg brucha. Nič sa nezistilo.

Bolesti po troch týždňoch ustúpili, ale opäť sa objavili. Teraz mám tŕpnutie tej strany a neurológ nepracuje už 2 týždne.

Aká je liečba?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

liečba zápalu sedacieho nervu trvá dlhšie ako bežné tzv.seknutie v krížoch.

V liečbe sa predpisujú lieky tlmiace bolesť a zápal. V niektorých prípadoch sa podávajú tieto lieky v podobe injekcie.

Okrem analgetík je vhodne užívať vitamíny skupiny B, ktoré pomáhajú regenerovať nerv - Revitanerv, Milgamma.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková