Ako zastaviť striedavú hnačku so zápchou?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň,

mala som hnačku z príliš mastného jedla, tak som si dala 2 tabletky Imodium Rapid. Pomohlo to. Potom som 6 dní nemala stolicu a trápili ma bolesti brucha. Užívala som 7 dní aj Helicid na ranné nevoľnosti, tak som si vzala Guttalax kvapky a na druhy deň zaúčinkovali.

Lekárka mi predpísala probiotiká Enterina, ale potom som zase nemala stolicu 3 dni. Gastroenterologička mi predpísala Duphalac sirup, 4 dni som si dávala ráno 30 ml. Po pár hodinách to účinkovalo, no mala som veľmi riedku stolicu, niekedy už išla len voda. V sobotu som si dala 20 ml a potom už nie, ale odvtedy som nemala stolicu, je to teraz tretí deň. Snažím sa prijímať stravu bohatú na vlákninu, ale nepomáha to, už neviem čo mám robiť.

Myslíte, že by mi mohli pomôcť nejaké probiotiká?

Čo by ste mi odporučili?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr máte narušenú črevnú mikroflóru, probiotiká by mali upraviť trávenie. Skúste si dávať aj Psyllium a dodržiavať pitný režim.

Riedka stolica bola kvôli Duphalacu, ak budete mať zápchu, tak dávajte si radšej menšiu dávku.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková