Aký máte názor na moje výsledky z RTG chrbtice?

Zodpovedané
26. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výsledkov z RTG chrbtice.

Napriamené postavenie thor. chrbtice inak rtg obraz v norme.
Scoliosis lumb. dextrokonvex. s korešp. roač. postavením najmä L3-4-st. tiel.
L5 telo charakteru sakralizácie s výraznou v.s. sumačnou sklerózou L 4- 5.
Skleróza oblúkov tela homogénna - kontúry zachované, pedikle v norme.
Ventrolisthetické postavenie klínovitého L5 celou šírkou pred sakrum, ktoré je vo vertikálnom postavení vzadu.
Intervert. štrbiny v zachytenom úseku v norme Si v norme
Záver - dorobiť cielené skelet L5 / osteosklerosa sumačná / s ventrolisthetickým postavením L 5 pred sakrom
Obraz vývojovej variany.

Sú moje výsledky v poriadku?

Ako mám ďalej postupovať v liečbe?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

lekár, ktorý Vás odoslal na RTG by mal aj riešiť čo ďalej s týmto nálezom. V popise sú prítomné chronické zmeny na chrbtici.

Na presné posúdenie stavu bude pravdepodobne potrebné MR vyšetrenie chrbtice. Záleží však aj od Vašich ťažkostí, a podľa toho by mal nález vidieť ortopéd alebo neurológ.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková