Aký problém znamená opakujúce sa krvácanie z nosa?

Zodpovedané
20. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už asi týždeň mi z ničho nič krváca z ľavej nosnej dierky. Krv sa mi spustí z ničoho nič a potom mi intenzívne krváca asi 10 minút. Potom mi to prestane.

Koncom júla som bola na hematológii kvôli železu. Mám anémiu a železo užívam. Krvné výsledky a aj iné vyšetrenia mám v poriadku. Krv z nosa mi začala tiecť až teraz, cca týždeň dozadu. A vždy raz za deň.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak sú krvné testy v poriadku, tak jednou z možnosti, prečo krvácate je poškodenie ciev v nose.

Ide o tzv. Kisselbachov plexus, sú to cievy, ktoré sú veľmi citlivé na poškodenie, napr. podráždenie pri smrkaní.

V tomto prípade je vhodné navštíviť ORL lekára, ktorý skontroluje tieto cievy, ak je to potrebné, tak ich môže ošetriť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková