Aký problém znamenajú červené roztrúsene vyrážky?

Zodpovedané
11. júl 2019

Dobrý deň,

priateľovi sa na nohe vyhodil fľak, v ktorom sú ako keby malé vyrážky. Je to červené a hrudkovité. Kliešťa nemal.

O aký problém sa môže jednať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v otázke nie je uvedené, či sú prítomné prejavy ako svrbenie alebo bolesti v oblasti končatiny, čo by pomohlo k odhaleniu diagnózy.

Ak by sa vyrážky zväčšovali a končatina v okolí bola bolestivá, môže ísť o pásový opar.

Ďalej môže ísť o reakciu na akékoľvek poštípanie hmyzom, teda nemusí ísť iba o poštípanie kliešťom. Ak by sa nález zväčšoval, tak by ste mali navštíviť dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková