Aký voľnopredajný liek mi pomôže pri nervozite, keď ešte dojčím?

Zodpovedané
9. sep 2021

Dobrý deň,

dojčím a bývam veľmi nervózna.

Aký voľnopredajný liek mi pomôže pri nervozite?

Ďakujem

Dobrý deň,

skoro na všetkých voľnopredajných produktoch je napísané, že ich neodporúčajú pri dojčení. Môžete vyskúšať čaj z medovky.
Z liekov na predpis (anxiolytiká) sú niektoré, ktoré sa môžu aj počas dojčenia, to už však treba konzultovať s Vašim lekárom. Avšak záleží aj na tom, ako často dojčíte Vaše dieťa. Ak už nedojčíte dieťa každé tri - štyri hodiny, tak myslím si, že môžete vyskúšať napr. aj Baldriparan.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková