Bolesť miesta vpichu po injekcii Progesteron

Zodpovedané
27. jan 2019

Dobrý deň,

som v 14. týždni tehotenstva a včera mi bola injekčne podaný do svalu na zadku Progesteron 500 mg. Miesto vpichu ma boíi a mám tam hrču.

Je to normálne?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

injekčné podanie Progesterón do svalu je bolestivejšie ako iné preparáty, ktoré sa podávajú do svalu. Niektoré pacientky popisujú podanie Progesterónu ako štipľavú injekciu.

Niekedy sa môže stať, že v mieste podania ostane hmatná rezistencia, ktorá by sa mala vstrebať do pár dní. Vstrebanie sa môže urýchliť masírovaním hrčky, lokálne sa môže použiť heparoid mastička.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková