Bolesť zadku vystrelujúca do zadného stehna v 3. mesiaci. O aký problém ide?

Zodpovedané
28. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už viac ako tri týždne mám bolesť v polke zadku, ktorá sa šíri do zadného stehna. Bolesť je taká silná, že nedokážem občas ani vstať zo stoličku, resp. si sadnúť. Bolesť je pichľavá a nedokážem ľavou nohou ani pohnúť.

Ak oddychujem, tak nič ma nebolí. Stačí, aby som niečo urobila, resp. prešla pár metrov a bolesť sa ozve. K večeru je bolesť neznesiteľná. Neviem pôvod bolesti.

Ide o zápal sedacieho nervu?

Som v 3. mesiaci tehotenstva a bolesť mám od začiatku druhého mesiaca.

Čo mi odporúčate na útlm bolesti?

Existuje injekcia na uvoľnenie svalstva, ktorú je možné podať počas tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu Vašich ťažkostí pôjde najskôr o zápal sedacieho nervu.

Z liekov je pre Vás najbezpečnejší Paralen, lokálne môžete použiť gély alebo náplasti, ktoré sa môžu používať v tehotenstve, v lekárni Vám poradia bežné voľnepredajné produkty.

Lieky na uvoľnenie svalov sú v tehotenstve kontraindikované.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková