Bolí ma ľavé podbruško. Ide o zrasty?

Zodpovedané
26. apr 2020

Dobrý deň,

som 6 mesiacov po laparoskopickej operácii. Bola mi odstránená cysta na ľavom vaječníku, mala som tam silný zápal.
Po operácii ma to chvíľu pobolievalo a potom to prešlo.

Teraz ma to bolí tak, že mi bolesť vystreľuje až do ľavého boku a stehna.

Môžu tú bolesť spôsobovať zrasty, alebo či by mohlo ísť prípadne o opätovný zápal?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bolesti v ľavej strane podbruška môže spôsobiť zápal na vaječníku, zápal na hrubom čreve, obličkové kamene alebo piesok, problém s bedrovou chrbticou alebo aj zrasty.

Ak chceme vedieť príčinu, tak sú potrebné ďalšie vyšetrenia na vylúčenie vyššie spomenutých ochorení.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková