Chráni očkovanie proti Covidu-19 treťou dávkou tesne pred tehotenstvom dieťatko po narodení a aj počas tehotenstva?

Zodpovedané
9. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom očkovania proti Covid-19.

Chráni očkovanie proti Covidu-19 treťou dávkou tesne pred tehotenstvom dieťatko po narodení a aj počas tehotenstva?

Alebo to funguje takto iba v prípade očkovania počas tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak už máte absolvované dve očkovania proti Covid-19, tak protilátky, ktoré sa vytvorili, dostane aj Vaše bábätko.

Ak sa dáte zaočkovať treťou dávkou proti Covid-19 do 36. týždňa, tak dieťa dostane aj tieto protilátky, pretože sa stihnú vytvoriť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková