Čo mi pomôže na bolesť hrdla a mandlí v tehotenstve?

Zodpovedané
9. apr 2019

Dobrý deň,

som v druhom trimestri tehotenstva a veľmi ma bolí hrdlo a mandle. Mám bolesti aj pri prehĺtaní.

Čo by ste mi odporúčali užívať, aby mi ustúpili ťažkosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri bolestiach hrdla sa môže kloktať slaná voda. Ďalej sa môžu použiť aj pastilky s obsahom chlórhexidínu (Corsodyl) alebo tridekanamínu (Septilen).

Ak sú však mandle belavo povlečené a je aj zvýšená telesná teplota, mali by ste navštíviť lekára, aby zhodnotil Váš klinický stav. Pretože ak ide o angínu - tonzilitídu, tak je potrebná antibiotická liečba.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková