Čo mi pomôže na bolesť hrdla a zvýšenú teplotu v tehotenstve?

Zodpovedané
27. sep 2021

Dobrý deň,

som v 18. týždni a predvčerom večer ma začalo bolieť hrdlo. Včera celý deň aj zvýšená teplota 37,5°C, únava, bolesť tela. Po Paralene to čiastočne prešlo, no bolesť hrdla je dnes znova ešte horšia.
V noci a ráno som mala aj zelený sekrét z nosa, teraz už viac menej vodnatý.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte teploty a bolesť hrdla, tak treba vylúčiť angínu. Ak sa jedná o angínu, tak sú potrebné antibiotiká.

Na bolesť hrdla si môžete kúpiť Septilan pastilky, kloktať slanú vodu. Do nosa si môžete dávať kvapky s morskou soľou, Nasivin kvapky a vyplachovať nos konvičkou na výplach nosa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková