Čo mi spôsobuje točenie v hlave?

Zodpovedané
12. okt 2021

Dobrý deň,

posledných pár týždňov mám taký zvláštny pocit v hlave. Nie je to vertigo, ale cítim točenie vnútri hlavy/tela. Stále mám pocit, ako keby som sa hýbala, kolísala. A to aj vtedy, keď som úplne v kľude a nehýbem sa. Niekedy mám aj bolesť hlavy, či taký tlak. MR mi robili v júli, hlavu aj zadnú jamu a všetko bolo v poriadku.

Mohlo sa to za ten krátky čas zmeniť?

Môže to byť z krčnej chrbtice?

Bola som včera na uvoľnení u fyzioterapeuta a cítim úľavu. Ale toto ostalo.

Je možné, že sú takéto zvláštne stavy spôsobené psychikou?

Mám to obvykle vtedy, keď sedím a pracujem na PC. Keď stojím či kráčam, tak nemám pocit takého točenia.

Ďakujem

Dobrý deň,

za takú krátku dobu by nemalo dôjsť k zmene na MR. Ak máte pocit, že došlo k zlepšeniu po návšteve fyzioterapeuta, tak je vhodné pokračovať. Taktiež psychika môže spôsobiť Vami uvedené problémy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková