Čo môže spôsobovať neustále točenie hlavy?

Zodpovedané
3. aug 2022

Dobrý deň,

môj manžel bude mať za pár dní 39 rokov. Lieči sa na tlak. Užíva lieky Prestarium a Amplopin.
Už viac ako tri týždne sa mu neustále točí hlava. Niekedy zrána, potom je chvíľku dobre a potom znova. Nevie takto fungovať v práci. Pár dní dozadu absolvoval vyšetrenie u internistu, kde výsledky EKG, krvné vyšetrenie, tlak aj tep mal v poriadku. Lekár mu odporučil neurologické vyšetrenie.

Na neurológii mu lekárka predpísala Cavinton forte 2x1 tbl. Sťažuje sa, že po nich mu je ešte horšie ako bolo.

Aké vyšetrenie by ešte bolo vhodné, aby sa konečne prišlo na to, čo môže spôsobovať spomínané točenie hlavy?

Ďakujem

Dobrý deň,

je potrebné odsledovať efekt liečby Cavintonom, prvé dni pri začatí liečby sa môžu zvýrazniť problémy, ktoré má, ale po pár dňoch by sa mal dostaviť efekt liečby.

Ak budú závraty stále pretrvávať, tak neurológ, pravdepodobne, odporučí MR mozgu a ORL vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková