Čo môže spôsobovať stuhnuté svaly a vnútorné trasenie v ruke a nohe?

Zodpovedané
26. sep 2022

Dobrý deň,

mám v pravej ruke a nohe akoby stuhnuté svaly s pocitom trasenia. Na ruke od lakťa po zápästie a na nohe okolo členku a lýtka. Objavuje sa to sporadicky, trvá to niekedy aj dva dni a potom to prestane.

Čo môže spôsobovať takýto problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

príčina bude najskôr neurologická, preto je s týmito symptómami potrebné absolvovať neurologické vyšetrenie. Niektoré neurologické ochorenia sa môžu takto prejaviť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková